Tree Silhouette Against Starry Night Sky --- Image by © Robert Llewellyn/Corbis

?ما اعضای انجمن علمی با ذهنی دغدغه مند کنار هم گرد آمده‌ایم تا با کمک یکدیگر توان خود را مضاعف کرده و بتوانیم فضای علمی پویا، تخصصی و پرنشاط را جهت علاقه‌مندان عزیز فراهم کنیم و امیدواریم در مسیر رشد و تعالی با توکل بر خدا قدم‌به‌قدم پیش برویم و روزبه‌روز بالنده‌تر و بانشاط‌تر از قبل به فعالیت خود ادامه دهیم.
?جهت آشنایی بهتر و بیشتر شما عزیزان با انجمن علمی- دانشجویی جنگلداری قصد داریم تا ساختار و فعالیت‌های انجمن مذکور را به‌صورت گزیده بیان نماییم.
در انجمن ما سالانه گلچینی از جنگلبانان خوش‌ذوق و فعال از دانشجویان گرد هم می‌آییم و گروهی را با عنوان انجمن علمی دانشجویی جنگلداری تشکیل می‌دهیم، سعی ما بر این است که با فعالیت‌های خود در یک محیط علمی و دوستانه دانشجویان را با تازه‌های علم منابع طبیعی و به‌خصوص جنگل آشنا کنیم و با اجرای برنامه‌های متنوع، نشاط علمی دانشجویی را در فضای دانشکده پایدارتر کنیم و رابط‌هایی پویا بین دانشجویان و اساتید برقرار نماییم.
در همین راستا به همت اعضای انجمن علمی، وب‌سایت جذاب و کاملاً تخصصی انجمن علمی; که شما اکنون در این سایت هستید (www.UForestry.ir) اطلاعات بسیار متنوع، به‌روز و موردنیاز را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد و توسط همین وب‌سایت پاسخگوی سؤالات و ابهامات دانشجویان و شما فرهیختگان هستیم و همچنین مفتخریم به حضور شما برسانیم جهت تعامل بهتر، آماده‌ی به اشتراک‌گذاری مطالب و اندیشه‌های نوین و برتر شما در سایت و کانال انجمن(@urmiaforestry)، در ارتباط با مدير كانال هستيم و مشتاقانه گام‌های باصفای شما عزیزان را ارج می‌نهیم.
?و اما از جمله فعالیت‌های وزین و شاخص انجمن به شرح زیر است:
?انتشار” نشریه علمی-تخصصی نهال” که کاملاً با اتکا به هنر اعضا و با نهایت دقت طراحی‌شده و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار می‌گیرید.
?همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع برای دانشجویان با اعطای مدرک معتبر و پخش مستندهای علمی،
?برگزاری مراسم‌های مختلف از جمله هفته منابع طبیعی، روز دانشجو، گرامیداشت مقام شامخ معلم، جشن فارغ التحصیلی و غیره که با برگزاری برخی از این مراسم‌ها و مصاحبه‌های انجام‌شده با مدیرکل محترم اداره منابع طبیعی استان آ.غ، انجمن علمی تا حدودی توانسته است بین اداره منابع طبیعی استان و دانشکده منابع طبیعی ارتباط مؤثری برقرار نماید، به امید آن‌که در آینده‌ای نه‌چندان دور مشکلات موجود در منابع طبیعی استان با همیاری و همفکری بین اساتید، کارکنان اداره منابع طبیعی و دانشجویان برطرف گردد و از پتانسیل کم‌نظیر اساتید گروه جنگلداری و دانشجویان آن در جهت همفکری برای رفع مشکلات بهره‌مندی مطلوب صورت گیرد.

✋و اما کلام آخر؛
?اینجا انجمن علمی – دانشجویی جنگلداری دانشگاه ارومیه است؛ جایی که همه تلاشمان بر این است که با نهادینه کردن اندیشه ” جنگل یعنی نفس، جنگل یعنی زندگی” بتوانیم بار کوچکی از روی شاخ و برگ درختان سخاوتمند برداریم تا مبادا روزی نفس‌های جنگل‌هایمان به شمارش بیفتد. به امید روزی که فاصله افکارمان با طبیعت میلیون‌ها هکتار جنگل تخریب‌شده نباشد.
به امید آینده‌ای سبز…

?با تشکر از ریاست محترم دانشکده، جناب آقای دکتر احمد علیجانپور که در راستای فعالیت های صورت گرفته از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند و ?همچنین جناب آقای دکتر عباس بانج شفیعی و ?دکتر امید حسین زاده که همواره یار و همراه ما بوده‌اند و همچنین استاد مشاور محترم و عزیز انجمن،? جناب آقای دکتر سید رستم موسوی که نظرات و همیاری های ایشان همواره کمک‌حال ما بوده است. همچنین با تشکر از تمام ❤️اعضای محترم انجمن علمی دانشجویی جنگلداری (مهندس محمد رسول نجفی، میلاد ذکریایی، مهندس نوشین وفایی، سیما اسوار، پیوند کوچکی و پرستو میرزایی) و همچنین نهایت تشکر و قدردانی از دبیر محترم انجمن، سرکار خانم سمیرا رستمی که قدردان تمام زحمات ایشان هستیم.

با احترام،
?سردبیر انجمن علمی دانشجویی جنگلداری
هادی بیگی